Haber

Eskişehir Şehir Hastanesi’nin kuruluşunun 5’inci yılı kutlandı

Eskişehir Şehir Hastanesi’nin kuruluşunun 5’inci yılı ve Cumhuriyetin 100’üncü yılı münasebetiyle kutlama töreni düzenlendi.

Hastane konferans salonunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşan Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, 100 yıl önce parçalanmak isteyen bir devletin, parçalanmak isteyen bir milletin olduğunu söyledi. yok edilmek üzere bir araya gelerek zorlukları aşarak Türkiye Cumhuriyeti’ni kurdular.

Hastanenin Türkiye’de kurulan ilk şehir hastanelerinden biri olduğunu kaydeden Aksoy, “Son yıllarda Türkiye’de sağlık hizmetlerinde çok önemli değişiklikler oldu. Hastanelerimizin eski dönemlerini biliyoruz ve gelinen noktaya hep birlikte şahit oluyoruz. Yeni dönemde sağlık hizmetlerinde kalite standardına ulaşıldı. Hastanelerin fiziki ortamları iyileşti. Sağlık çalışanlarımızın daha iyi şartlarda hizmet vermesi ve daha da önemlisi sağlık alan insanlarımızın hizmet alması açısından çok değerli. Bu hizmeti uygun şartlarda alabilmeniz için; Sağlık hizmetlerinin bu standarda getirilmesinde özellikle kamu-özel ortaklığıyla başlayan şehir hastanelerinin değerli bir katkısı var.” dedi.

İl Sağlık Müdürü Yaşar Doğruci, Eskişehir Şehir Hastanesi’nin Türkiye’nin 7. şehir hastanesi olduğunu belirterek, “Bugün bizim için onurlu bir gün. Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz. Hepimiz için kutsal bir yolculuktur. Kadim Türk devlet geleneğinin yolculuğunda biziz.” Görevler düşüyor. Biz Türk doktorları ve sağlık çalışanları olarak ülkemizin her yerinde ve kalbimizde şifa dağıtıyor, umut saçıyoruz ve saçmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah kardeşlerimizi, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyorum.” ifadelerini kullandı.

Hastanede verilen hizmetler hakkında sunum yapan Bilicici, ardından günün anısına Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy’a hediye takdim etti.

Etkinlik, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Arya Anadolu grubunun verdiği müzik konseriyle sona erdi ve günün anısına hazırlanan pasta protokol üyeleri tarafından kesildi.

Törene, Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Muharip Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İsmail Güneykaya, İl Jandarma Alay Komutanı Tuğgeneral Erhan Demir, İl Emniyet Müdürü Yaman Ağırlar, AK Parti Eskişehir İl Başkanı Süleyman Reyhan ve hastanedeki sağlık çalışanları katıldı.

haberkarakecili.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu