Dünya

Cumhuriyetin 100’üncü yılı blockchain’e kaydedildi

Türkiye merkezli blockchain medya şirketi Uzmancoin ve ABD merkezli Bitcoin finansal hizmetler şirketi Swan’ın ortaklaşa yürüttüğü çalışmayla, Mustafa Kemal Atatürk’ün meşhur “Yurtta sulh, cihanda sulh” sözü Bitcoin blockchain’ine kazındı. .

Uzmancoin ve Swan iş birliğiyle yürütülen çalışmayla 29 Ekim saat 19.15’te kazılan 814.398 numaralı bloğa “UC&Swan” imzasıyla İngilizce ve Türkçe şu mesaj yerleştirildi: “Yurtta Barış, Yurtta Barış” Dünya – Atatürk 100. Yıl Kutlu Olsun!” ve “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh – Atatürk’ün 100. Yılı Kutlu Olsun!”

Çalışma hakkında bilgi veren Uzmancoin Kurucusu ve KRPT Yönetici Ortağı Ceylan Arslan, “Cumhuriyetimizin 100. yılı sadece bizim için değil tüm dünya için değerli bir dönüm noktasıdır. Bu tarihi anı, gelecek nesiller için en güvenli dijital defter olan Bitcoin’e kazımaktan gurur duyuyoruz. 100. yılımızı coşkuyla kutlarken, tüm dünyanın barışa en çok ihtiyaç duyduğu bir dönemde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hafızalarımıza kazınan sözlerini bir kez daha hatırlatmak istedik. Bu anlamlı süreci Bitcoin topluluğu adına Swan ile birlikte yürütmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Gelecekte de hem ülkemiz hem de dünya için değerli çalışmalara imza atmaya devam edeceğiz” dedi.

haberzara.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu