Haber

Moldova Cumhurbaşkanı Maia Sandu’nun köpeği, Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen’in parmağını ısırdı

Moldova Devlet Başkanı Maia Sandu, Moldova’nın Avrupa Birliği’ne katılım sürecinde Moldova Devlet Başkanı Maia Sandu’nun köpeğinin saldırısına uğradı. Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen, Moldova Cumhurbaşkanı Maia Sandu’nun köpeğinin saldırısına uğradı. Parmağından yaralanan Bellen, toplantıya eli bandajlı olarak katıldı.

TOPLANTIYA ELİ BAĞLI OLARAK KATILDI

Moldova Devlet Başkanı Maia Sandu’nun köpeğini sevmek isteyen Avusturya Devlet Başkanı Alexander Van der Bellen, köpekten beklenmedik bir tepki aldı. Köpeğin ısırması sonucu elinden yaralanan Van der Bellen, Moldova Parlamentosu Lideri ile yapılan toplantıya eli bandajlı olarak katıldı.

“KÖPEĞİM BİR KORKAK, ÜZGÜNÜM”

Moldova Devlet Başkanı Maia Sandu, köpeği tarafından ısırılan Avusturya Devlet Başkanı Alexander Van der Bellen’den, insanlardan korktuğunu ve bu yüzden saldırgan olduğunu söyleyerek özür diledi.

AVRUPA BİRLİĞİ SÜRECİ

Moldova Cumhurbaşkanı Maia Sandu, başkent Kişinev’de Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen ve Nataša Pirc Musar ile Avrupa Birliği Sürecine ilişkin bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantının ardından Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen köpeğin saldırısına uğradı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu